Kilka wskazówek żeby nabrać masę

Kilka wskazówek żeby nabrać masę

Co powinieneś wiedzieć:

  • Żeby nabrać masę musisz JEŚĆ
  • Po cylku masowym nie będziesz wyglądał „ścięty”. Cylk jest po to żeby zmaksymalizować przyrost mięśni oraz umiarkowaną ilość tłuszczu którego możesz się z ławtością pozbyć kiedy przyjdzie czas na ścinanie
 Na początek kilka słów uwagi

Cykl masowy ma mało wspólnego ze zdrowiem i fitnessem. Nie ma on nic wspólnego z zrzucaniem tłuszczu ani poprawieniem twoich czasów w biegach długotystansowych. Nie dowiesz się tutaj jak obniżyć swój cholesterol. Artykuł ten jest tylko I wyłącznie o nabieraniu masy!

Wskazówki podane poniżej nie powinny wyznaczać twojej diety na dłuższy okres lecz powinny być stosowane krótkoterminowo; zalecana długość cyklu masowego to 8 tygodni.

  1. Zapomnij o tym co wiesz na temat tradycyjnej diety ciężarowców i kulturystów

Tradycjonalna dieta ciężarowców i kulturystów sprowadza się do piersi z kurczaka, białka jaj i płatków owsianych. Te „czyste” produkty są dobre z punktu zdrowotnego lecz są niewystarczające kiedy starasz się nabrać wagi. Pamiętaj że jest to cykl MASOWY więc odstaw brązowy ryż na inną okazje. Musisz zwiększyć ilość spożywanych kalorii żeby zwiększyć reakcje anaboliczne i zmaksymalizować przyrost mięśni i siły. Nie znaczy to że masz jeść same cheeseburger i słodycze lecz jeśli celem jest szybka masa to nie ograniczaj się kiedy będziesz się stołował w McDonaldzie.

  1. Konsumuj kalorie w formie płynnej

Jest to powszechna wskazówka na robienie masy, powinieneś połowę swoich posiłków konsumować w ten właśnie sposób. Shake-i przed i potreningowe nie liczą się do ogólnego bilansu bo nimi po prostu uzupełniasz kalorie które spaliłeś podczas treningu. Posiłki w formie płynnej są idealne bo przeważnie są bogate w calorie I są szybko trawione i wchłaniane przez organizm. Efektem tego jest że będziesz szybciej głodny i gotowy na kolejny posiłek = z łatwością zwiększysz twój dzienny bilans kaloryczny. Kolejnym plusem posiłków w formie płynnej jest to że już nie będziesz miał wymówki że brak ci czasu na jedzienie. Zarówno czas przygotowania oraz spożycia jest minimalny i możesz z łatwością jeść nawet kiedy jesteś w trasie. Jak je przygotujesz zawczasu (np. rano) to będą gotowe do natychmiastowego spożycia w ciągu dnia.

  1. Zminimalizuj spożycie warzyw i owoców

Co? Pewnie złapiesz się za głowę po przeczytaniu tego lecz pozwól mi wytłumaczyć o co chodzi.

Pomiń spożywanie warzyw i owoców podczas cylku masowego ponieważ są bardzo sycące lecz małokaloryczne. Nie martw się, nie złapiesz raka poprzez pominięcie jedzenia warzyw i owoców przez okres cyklu. Muszę tu tobie przypomnieć że cykl ten nie jest permanentny i powinien trwać 8 tygodni. Po tym okresie powinieneś wrócić do bardziej zbilansowanej diety, więc na okres cyklu masowego pomiń warzywa i owoce. Jeśli martwisz się o witaminy i minerały polecam zwykłe multiwitaminy z apteki, a jeśli szukasz czegoś mocniejszego to polecam AnimalPak- sam regularnie spożywam te witaminki.

  1. Ile tego jedzenia?

Każdy twój posiłek powinien być sycącą ucztą, Nie ograniczaj się przy stole. Spożywaj dużo produktów mięsnych I nabiału.

Poniżej znajduję się przykładowa rozpiska posiłków;

7:00 – Shake białkowy (zaraz po przebudzeniu podczas przygotowywania śniadania)
7:45 – Śniadanie; 10 całych jaj, 2 porcje płatków owsianych
11:00 – 2gie Śniadanie; Duża porcja mięsa + ziemniaki
14:00 – Lunch; 2 piersi z kurczaka/steak wołowy, makaron z serem
16:00 – Przed treningiem; Shake białkowy
17:00 – Trening
19:00 – Po treningu; Shake białkowy
20:00 – Obiad; Duża porcja mięsa + ziemniaki
23:00 – Shake białkowy
24:00 – Shake białkowy

Pamiętaj żeby jeść dużo i nie obijać się na treningach

Dźwigaj!

Leave a Reply